Üniversite öğrencileri ve ailelerinde bitkisel ürün kullanım yaklaşımının belirlenmesi
Determining how university students and their families approach to herbal product use
  1. Tez No: 452476
  2. Yazar: GÜLŞAH KANER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. CANAN KARAALP
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Botanik, Botany
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Farmasötik Botanik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
Üniversite öğrencileri ve ailelerinde bitkisel ürün kullanımının belirlenmesi amacıyla yapılmış tanımlayıcı araştırma 855 katılımcı ile gerçekleştirilmiştir. Anket formu kişilere yüz yüze görüşme yöntemiyle uygulanmıştır. Katılımcıların yarıdan fazlası kadın (n=561, %65.5) ve bekardır (%52.0). Erkeklerin yarıdan fazlası (n=294, %56.5) üniversite mezunudur. Erkek ve kadınların yaş ortalamaları 35.2±10.52 ve 30.7±11.8'dir. Kadınlar (%63.5) erkeklere göre (%33.7) daha fazla bitkisel ürün kullanmaktadır.
Özet (Çeviri)
The supplementary study which aims to determine the use of herbal products among university students and their families has been conducted with 855 participants. The questionnaire form has been applied to individuals through face-to-face meeting. More than a half of the participants are female (n=561, 65.5%) and single (52.0%). More than a half of the males (n=294, 56.5%) are university graduates. The average ages of males' and females' are 35.2±10.52 and 30.7±11.8 years, respectively. Females (63.5%) use more herbal products than males do (33.7%).