Ekoturizm ve ekogirişimcilik potansiyelinin ortaya konmasına yönelik bir araştırma: Nazarköy örneği
A research related to presentation of potancy of eco-tourism and eco-entrerpreneurship: Sample of Nazarkoy
  1. Tez No: 459011
  2. Yazar: HELİN ASLIHAN HAZNEDAR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ZEHRA NURAY NİŞANCI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Turizm, İşletme, Tourism, Business Administration
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İzmir Katip Çelebi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Ekoturizm Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 101
Özet
Bu çalışmada amaç, İzmir İli Kemalpaşa İlçesine bağlı Nazarköy'ün, ekoturizm ve ekogirişimcilik potansiyelinin ortaya konulmasıdır. Bu çalışma ile doğal ve kültürel açıdan zengin kaynaklara sahip olan Nazarköy, ekoturizm ve ekogirişimcilik açısından değerlendirilmekte; yerel halkın, çevreye duyarlılık, ekogirişimcilik ve ekoturizm konularındaki görüşleri ortaya konulmakta ve konu ile ilgili öneriler sunulmaktadır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to reveal the ecotourism and ecoentrepreneurship potential of Nazarköy, Kemalpaşa province of İzmir. In this study Nazarköy with its natural beauty and cultural richness, is evaluated in terms of ecotourism and ecoentrepreneurship. The opinions of local people about environmental sensivity, ecoentrepreneurship and ecotourism, and the suggestions about the subject are presented.