Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama Ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği Polikliniğine periyodik sağlık muayenesi amacıyla başvuran hastalarda karaciğer test bulgularının retrospektif olarak değerlendirilmesi
Evaluation of liver test findings of patients who admitted to family medicine clinic of Eskişehir Osmangazi University Health, Practice and Research Hospital for the purpose of periodic health examination
- Tez No: 466493
- Danışmanlar: PROF. DR. İLHAMİ ÜNLÜOĞLU
- Tez Türü: Tıpta Uzmanlık
- Konular: Aile Hekimliği, Family Medicine
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
- Enstitü: Tıp Fakültesi
- Ana Bilim Dalı: Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 57
Özet
Çalışmamıza periyodik sağlık muayenesi için başvuran 321 erkek 246 kadın olmak üzere toplam 577 hasta değerlendirilmiştir. Sağlık kontrolü için başvuran hastaların önemli bir kısmının (%49.9) 50 yaş ve üzerinde olduğu saptanmıştır.
Özet (Çeviri)
In our study, A total of 577 patients (321 men and 246 women) who applied for periodical health examination between 01.01.2015 and 31.12.2016 were analyzed. It was determined that a significant proportion of the patients (%49.9) who applied for health check were 50 years old or older.