Maltepe Askeri Lisesi (Güzelbahçe) kampüsünün florası
  1. Tez No: 46807
  2. Yazar: YENAL PAKFİLİZ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MEHMET PİRDAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyoloji, Biology
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 63
Özet
Bu araçtır mad aş İzmir ilinin Süzelbahçe ilçesinde bulunan Maltepe Askeri Lisesi Kampusunun flora ve vejetasyonunu incelenmiştir. Bölgeden çeşitli samanlarda bitkiler toplanarak, tayinleri yapılmış ve -flora listesi verilmiştir. Flora çalışmaları sonucu, 42 familya ve 102 genusa ait 123 bitki taksonu belirlenmiştir. Vejetasyon çalışmaları sonucu ise 2 bitki birliği saptanmıştır.
Özet (Çeviri)
The flora and the vegetation of Maltepe Military High school ( Büselbahçe- Izmir ) have been examined with this study. The plants was determined by collecting plants from the area in different times and the list has been given addi tional ly. At the end of the flora studying, in all 123 plant tax a belonging to 102 genera and 42 families were collected. A total of 2 plant associations were observed during this vegetation studying.