Özel kuruluşlarda sosyal medya kullanımının kurumsal imaj açısından rolü: Torku örneği
The role of social media in terms of corporate image in private companies as an example Torku
  1. Tez No: 471193
  2. Yazar: AIDA BOLOTBEKOVA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HASRET AKTAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Halkla İlişkiler, İşletme, Public Relations, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 158
Özet
Globalleşme sürecinde artan rekabet nedeniyle kurumların rakipler arasından farklılaşmak, güçlü olmak ve bu pazarda ayakta kalabilmeleri hayati önem taşır. Bunun için, firmalar, kuruluşlar her türlü iletişim araçlarını kullanarak bir fark yaratmanın çabasındadırlar. Yeni medya dediğimiz sosyal medya hızla büyüyen ve değişen bir araçtır. Sosyal medya kuruluşarın bünyesine inanılmaz değişiklikler getirdi ve olağanüstü imkanları sunmaktadır. Kurumlar bu fırsatları kaçırmamak için her türlü çaba göstermektedir ve sosyal medyanın bütün araçlarından yararlanmaktadırlar. Kurumsal imaj, kurumların kendilerinin diğerlerlerinden farklılaştırması, güçlendirmesi, rekabet gücü yaratması, devam ettirmesini sağlayan önemli ve etkili araçlardan biridir. Bu çalışmada, özel kuruluşlarda sosyal medya kullanımının kurumsal imaj açısından rolünü Torku firmasını örnek alarak incelemektir. Yapılan araştırma sonucunda, sosyal medya kurumsal imaj açısından önemli rol oynamakta olduğunu görülmüştür.
Özet (Çeviri)
Due to increasing competition in the globalization process, it is vital that institutions are able to differentiate from competitors, be strong and survive in this market. To this end, companies, organizations are making an effort to make a difference with using all kinds of communication tools. Social media, is a rapidly growing and changing tool. Social media has brought incredible changes to the organization and opportunities extraordinary offers. Companies are making there best to use social media tools. The corporate image is one of the most important and powerfull tool that enable companies to differentiate themselves, to be strengthen, create and maintain competitive strengths. The main purpose of this study is to examine the role of social media in terms corporate image with taking Torku company as an example. As a result of the research, social media has played an important role in terms of corporate image.