İnsan kaynakları yönetimi iş, değerleme süreci ve bir uygulama araştırması
Job evaluation process at human management and a application research
  1. Tez No: 472431
  2. Yazar: SİNAN BAĞDAŞ
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. KEMAL ÇİFTYILDIZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, Labour Economics and Industrial Relations, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 116
Özet
Bir işletmede yer alan işlerin değerlerinin ölçülmesi iiletmeye birçok açıdan katkı sağlar. Bu katkılardan en önemlisi işletmelerin, iş görenlerine ödeme yaparken iş değerleme raporlarını temel almalarıdır. Bu sayede hakkaniyete uygun bir ücret sistemini yerleştirmek ve işveren ile iş gören arasındaki çatışmaları en aza indirmek mümkün olmaktadır. Bu çalıimada iş değerleme kavramı, iş değerleme süreci ve iş değerleme yapılabilmesi için gerekli olan iş analizi, iş etütleri ile ücret konusu incelenmeye çalışılmıştır
Özet (Çeviri)
Businesses should aim to pay according to specified value in return for their labor and service of those who work by determining the value of the work of those who have made the job of making the payment. In this way that minimizes conflicts between employer and worker productivity will increase. In this study, the job evaluation process that determines the value of the business and business valuation analysis required to do business, work study are discussed in detail the costs of research. A large number of enterprises in the business who is known as a function of human resources job evaluation study concludes that needs to be done with industrial engineering has been reached.