Hermite Hadamart tipli eşitsizlikler ve h-konvekslik üzerine
Hermite Hadamart type inequalities and on the h-convexity
  1. Tez No: 472931
  2. Yazar: SERAP GÖKTAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET EYÜP KİRİŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2016
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu tez çalışması, dört bölümden oluşmaktadır. Bu tezde, konveks fonksiyonlar içerisinde önemli bir yer tutan konveks fonksiyonlara yeni bir perspektiften bakılarak yeni teorem ve sonuçlara ulaşıldı. Bu amaçla çalışmanın birinci bölümünde Matematikte yer alan bazı temel tanım ve teoremler, bazı konveks fonksiyon sınıfları, birinci ve ikinci anlamda konveks için Hermite- Hadamart eşitsizliği ile ilgili temel kavramlar verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, it is viewed from a new perspective to the convex function which holds an important place in convex functions and thus reached to new theorems and conclusions. For this purpose at the first part of this thesis, some basic definitions and theorems in mathematics fields, some classes of convex functions, basic concepts related to the Hermite-Hadamard inequality for the first and second sense onvex functions were given.