Soft kümeler ve soft modüller
Soft sets and soft modules
  1. Tez No: 474174
  2. Yazar: ESRA YÜZBAŞI
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. CANAN CELEP YÜCEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Pamukkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
Bu tezde öncelikle soft kümelerin özellikleri incelenmiş ve bunlarla ilgili sonuçlar özetlenerek verilmiştir. Bu kapsamda ilk olarak soft kümeler üzerinde tanımlanmış olan soft gruplar, soft halkalar ve soft modüllerden oluşan cebirsel yapılar ayrıntılı olarak ele alınmış daha soft alt modül ailesinin toplamı ve direkt toplamı detaylı olarak araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, the structure and properties of sets are investigated and the result related to these sets are summarized. In this context, we firs discuss in detail algebraic structures consisting of soft groups, soft rings and soft modules which are defined on soft sets. Then the sum and direct sum of the collection of soft submodules are invesigated in detail.