Adaletsizlik algısının içerik paylaşımı üzerindeki etkileri
Effects of perceived injustice on content sharing
  1. Tez No: 475508
  2. Yazar: AHMET VOLKAN YÜCESOY
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. CANER DİNCER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İletişim Bilimleri, İşletme, Communication Sciences, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Galatasaray Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 134
Özet
Adalet algısı ve paylaşım davranışı, insanlarda sosyal etkileşimleri etkileyen, sıklıkla ilişki içinde değerlendirilen ve pek çok topluluğun devamı için önemli kabul edilen iki toplum yanlısı kavramlardır.İnternet erişiminin yaygınlaşması ile yeni oluşan paylaşım alanları oluşmuştur. Sosyal ağlar aracılığı ile, bu paylaşım alanlarındaki davranışların etkileri anlamlı hale gelmiştir. Bu çalışma, adaletsizlik algısının içerik paylaşımı üzerindeki etkisinin varlığının incelenmesini amaçlamaktadır
Özet (Çeviri)
Justice perception and the sharing of behavior are two pro-social terms that are effective for social interactions of humans and frequently considered interrelated and accepted as important for the continuity of the community. The expansion of internet access have formed new communal sharing areas. The impact of the behaviors in these sharing areas has become significant through social networks. This study is aimed to study the existence of the impact of injustice perception on content sharing.