Kırklareli Lüleburgaz TEK Güzel Sanatlar Lisesi'ndeki keman eğitiminin incelenmesi
Examination of violin education in Kırklareli Luleburgaz TEK Fine Arts High School
- Tez No: 477241
- Danışmanlar: DOÇ. AHMET HAMDİ ZAFER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Müzik, Education and Training, Music
- Yıl: 2017
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Trakya Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 131
Özet
Sanat eğitimi mesleki açıdan araştırmacı, bilinçli, bilgili, planlı ve yöntemli olarak bireylerin profesyonel bir yorumcu, iyi bir eğitmen ve bilimci olmasını amaçlamıştır. Güzel Sanatlar Liseleri müzik alanında yetişecek olan öğrencilerin lisans döneminden önce eğitim alabildikleri çok önemli kurumlardır. Güzel Sanatlar Liselerinin amacı bu öğrencileri lisans seviyesine hazırlamaktır. Bu kurumlarda önemli bir öğrenci kitlesine sahip olan keman branşı, en önemli branşlardan biridir. Bu çalışmanın araştırma evreni, Kırklareli Lüleburgaz TEK Güzel Sanatlar Lisesi alınmıştır. Bu çalışmanın amacı, bu kurumda eğitim gören öğrencilerden yola çıkılarak, Kırklareli Lüleburgaz TEK Güzel sanarlar Lisesi'ndeki keman eğitiminde ortaya çıkan zorlukları belirlemek ve bu zorluklara çözüm bulmaktır.
Özet (Çeviri)
Art education aims to be a professional interpreter, a good educator and scientist, as a researcher, consciously, informed, planned and methodologically. Fine Arts High School is a very important institution where students who will grow up in the field of music can be educated before the license period. The purpose of Fine Arts High School is to prepare these students for undergraduate level. The violin branch, which has an important student population in these institutions, is one of the most important branches. The research universe of this study is taken as Kırklareli Luleburgaz TEK Fine Arts High School. The aim of this study is to determine the difficulties encountered in the violin education at Luleburgaz TEK Arts High School and to find solutions to those difficulties by going out from the students who are trained in this institution.