Neutrosophıc topolojik uzaylarda süreklilik
Continuity in neutrosophic topological spaces
  1. Tez No: 478411
  2. Yazar: GÜLŞAH KAYA
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SÜLEYMAN ŞENYURT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ordu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 55
Özet
Bu çalışma altı bölümden oluşmaktadır. Giriş bölümünde çalışmanın amacı ve konunun ele alınma nedeni tartışıldı. Önceki çalışmalar bölümünde genel bilgilere, bulanık kümelere ve sezgisel bulanık kümelere yer verildi. Materyal ve yöntem bölümünde neutrosophic küme kavramı ve bu küme üzerinde kurulan neutrosophic topolojik yapı incelendi. Bulgular bölümünde neutrosophic fonksiyon ve neutrosophic bileşke fonksiyon tanımlanarak bunlara ait teoremler verildi. Daha sonra neutrosophic topolojik uzaylarda süreklilik, neutrosophic açık fonksiyon, neutrosophic kapalı fonksiyon ve neutrosophic homeomorfizm tanıtıldı. Konuyla ilgili örnekler bulunup, açıklamaları yapıldı.
Özet (Çeviri)
This study consists of six parts. In the introduction, we were discussed purpose of studying and reason for handling. In the previous works section, we have included the general information, fuzzy sets, intuitionistic sets. In the Materials and Methods section, we examined the neutrosophic concept and neutrosophic topological structure. In the Finding Unit, we introduced the neutrosophic function and neutrosophic component function and their theorems. Then, we introduced the continuity in neutrosophic topological spaces, neutrosophic open function, neutrosophic closed function and neutrosophic homeomorphism. We found examples about the subject and we explain with solutions.