Kesirli mertebeden lineer olmayan sınır değer problemlerinin pozitif çözümleri
Solutions of fractional-order nonlinear boundary value problems
  1. Tez No: 479672
  2. Yazar: SERENAY ABALI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. İLKAY KARACA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 42
Özet
Bu tez esas olarak dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, tez konusu tanıtılmış ve bu konu ile ilgili yapılmış çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir. İkinci bölümde, temel tanımlara ve bazı teoremlere yer verilmiştir. Üçüncü bölümde, kesirli mertebeden lineer olmayan sınır değer problemlerinin en az bir pozitif çözümünün varlığı ve en az üç pozitif çözümünün varlığı koni üzerinde sabit nokta teoremleri kullanılarak gösterilmiştir. Son bölümde ise bu çalışmaların ışığında elde edilen bilgilerin bir sonucu verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis essentially consist of four chapters. In the first chapter, the subject of the thesis is introduced and information about the studies which have been done with respect to this subject is given. In the second chapter, basic defnitions and theorems are given. In the third chapter, it has been indicated that by being used the fixed point theorems on the cone at least there is one and three pozitive solutions for the fractional-order nonlinear boundary value problems. In the final chapter, as a result of the information that obtained in light of these studies is given.