The role of human resources management in improving the performance of the public sector
Kamu sektörünün performansını geliştirmede insan kaynakları yönetiminin rolü
  1. Tez No: 483985
  2. Yazar: WSHYAR KAMAL RAOUF BEWRAYE
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYSUN YARALI AKKAYA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, İşletme, Public Administration, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Yüzüncü Yıl Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 94
Özet
İnsankaynakları (İK) uygulamalarınınesnekliğimevcutherhangibirhükümetsistemiiçinuygundurvekamusektörünün her alanındaperformansgelişmesiiçinuygundur, ayrıcaperformansiyileşmesiningenelhizmettendahatanıtımsalorganizasyonageçtiğinigösterirvetümünitelerinilerlemesinevegeliştirilmesine her zamanve her yerdeuygunolduğunu da göstermektedir. İnsankaynaklarıyönetimibirdizifaaliyetveyaklaşımdır. İşealım, seçme, yerleştirmevenihaitanıtım da dahilolmaküzereyönetimrolümüdür? Düzenleyiciçevreyleilgiliinsankaynaklarıyönetimi, personel, politikaveuygulamalarınönemindenvekamusektöründekiperformansıniyileştirilmesindebüyükönemtaşıdıklarını, ancakbelediyeyönetimiiçindedahaiyiolduğugösterir. Çoğu, performansıartırmak, devletdairelerinintanıtımınıveuygulanmasınıönemliölçüdeetkileyeninsankaynaklarıyönetimyeteneklerindedoğrudangörevyapmayacakvemuhafazakargelişmeler, hükümetvedevletiçinsosyal, politikvepolitikyaşamın her alanındabüyükbirnedenoluşturuyor. EkonomikcanlılıkÖzellikleinsankaynakları, konumuveperformansı, Teşkilatınetkinliğiveetkinliğivebunlarınkarmaşıklığı, Hükümetineylemtalimatlarındankaynaklananfaaliyet, kararvermedekirolüveAjans'ınyönlendirmesi. Birçoketkinlikveişlevinsankaynaklarıyönetimitarafındankapsanmaktadır. Bu çalışmanınamacı, insankaynaklarıyönetimininkamusektöründeyolsuzlukderecesiaçısındanetkisininincelenmesidir. Bu araştırma, herhangibirsektördekiinsankaynaklarıyönetimininperformansınıniyileştirilmesininamaçlarınaulaşılmasınayolaçtığınıgöstermektedir. Buna ekolarak, bualanınyolsuzluğunvarlığıvegelişimiüzerindekietkileriileilgilisonuçlareldeetmekiçinkamusektöründeinsankaynaklarıyönetimindeyapılanseçimlerianalizederekçalışmanınnitelözelliklerineodaklanıyoruz. Sonuçlarımızişçilerinsonuçlarınaveonlarındeğerlendirmesinedayanmaktadır. Bu nedenle, çalışma, hükümetsektöründekiperformansıartırmakiçininsankaynaklarınınrolünübelirlemegirişimidir.
Özet (Çeviri)
The flexibility of HR applications is appropriate for any existing government system and most of the impact on performance improvement in any aspects of the public sector, it shows that the performance improvement shift from service to more descriptive organization and the progress and development of all units at any time and place as described. Human resources management is a set of activities and approaches. Is the role of management including recruitment, selection, placement and final promotion? It is also concerned about the importance of human resource management, staff, policies and practices related to the regulatory environment and that they are of great importance in improving performance in the public sector ، but better within the municipal government. Most of them will not directly serve in the human resources management capabilities that have a significant impact on improving performance and the promotion and application of government departments and a major cause of conservative developments, government and state in every aspect of life of social, political and economic vitality In particular human resources, their location and performance, the effectiveness and efficiency of the Organization, and their complexity, the activity arising from the Government guidelines for action, their role in decision-making and the direction of the Agency. Many activities and functions are covered by human resources management. The aim of this study is to examine the impact of the operation of human resources management in the public sector in terms of the level of corruption. This research shows that improving the performance of human resources management in any sector may lead to achieving its objectives. In addition, we focus on the qualitative characteristics of the study by analyzing the choices made in human resources management in the public sector to achieve results with regard to their impact on the existence and development of corruption in this specific area. Our results are based on the results of the workers and their consideration. Therefore, the study is an attempt to determine the role of human resources to improve performance in the government sector.