Otel işletmelerinde kadın yöneticilerin kariyer engellerinin kariyer stratejileri ve örgütsel bağlılıkları üzerine etkisi
The impact on career strategies and organizational commitment of career barriers of women managers in hotel management
  1. Tez No: 485762
  2. Yazar: ZÜMRÜT HATUN DEMİREL
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. NİLÜFER ŞAHİN PERÇİN
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Turizm, İşletme, Tourism, Business Administration
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 157
Özet
Bu araştırmanın amacı otel işletmelerinde kadın yöneticilerin karşılaştıkları kariyer engellerinin kariyer stratejileri ve örgütsel bağlılık düzeyleri üzerindeki etkisini ortaya koymaktır. Bu amaçla otel işletmelerinde kadın yöneticilerin karşılaştıkları kariyer engellerinin kariyer stratejileri ve örgütsel bağlılık düzeyleri üzerindeki etkisini belirlemek için bir model önerilmiştir. Araştırma sonucunda kadın yöneticilerin karşılaştıkları kariyer engellerinin kariyer stratejileri ve örgütsel bağlılık üzerinde etkisinin olduğu tespit edilmiştir.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study is to show the effect of career barriers faced by female managers in the hotel business on career strategies and organizational commitment. Within the scope of this purpose a model has been proposed to determine the effect of career barriers faced by female managers in hotel management on career strategies and organizational commitment. As a result of the research, it was determined that the career barriers faced by the women managers had an effect on career strategies and organizational commitment.