Fraksiyonel diferensiyel denklemlerin kararlılığı
Stability of fractional differential equations
  1. Tez No: 488377
  2. Yazar: ABDULHAMİT ÖZDEMİR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ERDAL KORKMAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2017
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bitlis Eren Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 82
Özet
Bu tez çalışması beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde çalışmada kullanacağımız temel tanım ve teoremlere yer verilmiştir. İkinci bölümde literatürde yapılan bazı çalışmaların tarihçesi verilmiştir. Üçüncü bölümde kullanılacak materyal ve yöntem belirtilmiştir. Dördüncü bölümde belli fraksiyonel diferansiyel denklem sistemlerinin çözümlerinin kararlılığı için yeter şartlar elde edilmiştir. Beşinci bölümde ise bazı fraksiyonel diferansiyel denklem modellerinin kararlılığının araştırılması önerilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of five chapters. In the first chapter, basic definitions and theorems that we will use in this study are given. In the second chapter, a history of some studies made in the literature is given. In the third chapter, used material and method are specified. In the fourth chapter, sufficient conditions have been obtained for the solutions of certain fractional differential equation systems. In the fifth chapter, it is proposed to investigate the stability of some fractional differential equation models.