Sevinçli-Çeltek köyleri ve çevresinin florası (Aksaray-Türkiye)
Sevinçli-Celtek villages and the surrounding flora (Aksaray-Turkey)
  1. Tez No: 509556
  2. Yazar: MERYEM ÇEVİREN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ZEKİ AYTAÇ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Botanik, Botany
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 173
Özet
Bu çalışma, Sevinçli-Çeltek Köyleri ve çevresinin florasını tespit etmek amacıyla yapılmıştır. 2016-2017 yılları arasında periyodik olarak yapılan arazi çalışmaları sonucunda 877 bitki örneği toplanmıştır. Toplanan örneklerin değerlendirilmesiyle 68 familya ve 274 cinse ait 494 takson tespit edilmiştir. Bu taksonlardan 65'i Türkiye için endemiktir ve endemizm oranı % 13,16 'dır.
Özet (Çeviri)
This research was carried out to determine the flora of the Sevinçli-Çeltek villages (Aksaray) and their surroundings. As a result of the examination, 877 plant specimens were collected from the area between 2016-2017. 494 taxa that belong to 68 families and 274 genera were determined. The rate of endemism is 13,16%.