Hz.Peygamber (S.A.V) döneminde gençlik
- Tez No: 51819
- Danışmanlar: PROF.DR. BAHATTİN KÖK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Din, Religion
- Yıl: 1996
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Atatürk Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: İslam Tarihi ve Sanatları Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 131
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi Hz. Peygamber (s.a.v.) Döneminde Gençlik Seyfullah KARA Danışman: Prof. Dr. Bahattin KÖK 1996. sayfa: 143 Jüri: Prof. Dr. Bahattin KÖK Bu çalışmamızda,“Hz. Peygamber Döneminde Gençlik”konusunu işledik. Bu tez, bir giriş ve dört bölümü ihtiva eder. Giriş bölümünde gençliğin sınırı hakkında bilgi verdik. Birinci bölümde Hz. Peygamber1 in gençliği üzerinde durduk. İkinci bölümü ise tebliğ ve eğitim hayatında gençlerin faaliyetlerine ayırdık. Üçüncü bölümde de gençlerin siyasi, idari ve askeri sahalardaki hizmetlerini ele aldık. Nihayet dördüncü bölümde, toplum, ekonomik ve spor hayatında gençliği inceledik. Kısaca bu etüdümüzde Asr-ı Saadet gençliğini çok yönlü olarak ortaya koymaya gayret ettik.
Özet (Çeviri)
Ill SUMMARY Master Thesis The Youth In The Time Of Holy Prophet Seyfullah KARA Supervisor: Prof. Dr. Bahattin KÖK 1996, Page: 143 Jury: Prof. Dr. Bahattin KÖK In our study we have studied“The Youth in The time of Holy prophet”This thesis has an introduction and four Chapters. In introduction, we tried to give the knowladge on the border of youth. In the first chapter we have studied the youth of Holy Prothet. In the second Chapter we have tried to explain the subject matter of the acts of youth in communication and education - In the third Chapter, we have examined the political administrative and military dpty of the youth. Finally in the fourth Chapter we have investigated the youth in economics, community and sports. Shortly, In this study we have tried to examine the youth in the age of happiness.