Annelerde doğum sonu konfor ile emzirme öz-yeterliliği arasındaki ilişki
Relationship between post-partum comfort and breastfeeding self suffiency in mothers
  1. Tez No: 520341
  2. Yazar: HASRET NARİN BALSAK
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SEMRA ÇEVİK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hemşirelik, Nursing
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Hemşirelik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
Bu araştırmada; Yeni doğum yapan annelerde, doğum sonrası konfor düzeyi ile emzirme öz-yeterliliği arasındaki ilişkinin belirlemesi amaçlanmıştır. Kesitsel, tanımlayıcı tipte tasarlanan çalışmanın evrenini Şubat 2017-Nisan 2017 tarihleri arasında Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde postpartum dönemindeki anneler(0-6 haftalık) oluşturmuştur.
Özet (Çeviri)
In this research, it is aimed to determine the factors affecting the relationship between postpartum comfort level and breastfeeding self suffiency in mothers giving new-born babiesFor the cross–sectional, descriptive study, the universe was formed by postpartum mothers (0 – 6 weeks) in Diyarbakir Obstetrics and Pediatrics Hospital between February and April 2017 . In the research data, there are questions about the maternal socio-demographic characteristics, Postpartum Comfort Scale (PCS), the Breastfeeding Self Suffiency Scale (BSSS) and the mother's pregnancy experiences.