İşletmelerin sahip oldukları bilgi ve iletişim teknolojilerinin çalışanların iş performansına etkisi, yenilikçiliğin aracılık rolü, havayolu sektöründe bir uygulama
The effect of information and communication technologies on the job performance of the workers and role of the innovative behaviour as a mediator, research in the airline transportation sector
  1. Tez No: 525106
  2. Yazar: BÜŞRA DÖYAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ABDULLAH ÇALIŞKAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sivil Havacılık, Ulaşım, İşletme, Civil Aviation, Transportation, Business Administration
  7. Yıl: 2018
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Toros Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Uluslararası Ticaret ve Lojistik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 118
Özet
Günümüzde bilgi ve iletişim teknolojileri,gelişmeler yeni ürünlerin pazara hızlı girmesinin yanında müşteri talep ve ihtiyaçlarına göre hızlı değişimler göstermektedir. Müşteri talep ve ihtiyaçlarının takibi için firmalar hızlı değişimlere ayak uydurmalıdır. Bu çalışma, işletmelerin sahip oldukları bilgi ve iletişim teknolojilerinin iş performansına etkisi ve bu etkide yenilikçi davranışın aracılık rolünün anlamlı ilişkilere sahip olup olmadığını incelerken, havayolu taşımacılığı sektöründe bilgi ve iletişim teknolojileri etkisiyle değişen iş performansı ile bu performansta yenilikçi davranışın aracılık rolü hakkında bilgi edinmemizi sağlayacaktır.
Özet (Çeviri)
Today, the development in the information and comminication technologies have shown quick change according to the needs and demands of customers besides now products' fast breaking into the market. Compention shoul keep pace with the fast changes in order to tack needs and development of the customers. ın this research, it's aimed to show whether the effects of information and communication technologies on the job performance of the workers and the role of innovative behavior as a mediator have significant relations with each other, and for what the job performance changed with the effect of information and communication technologies and the role of innovative behavior as a mediator in the airline transportation sector is useful