Türkiye'de resim sanatı çerçevesinde dijital-stilizasyon uygulamalarının irdelenmesi
The scrutiny of digital stylization applications for painting art in Turkey
- Tez No: 544392
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ CENGİZ SAVAŞ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Güzel Sanatlar Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bileşik Sanatlar Ana Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 169
Özet
Günümüzde ve gelecekte oluşturulacak yeni bilgilerin birçok disiplinin ortak çalışması sonucu ortaya çıkması öngörüsü doğrultusunda disiplinler yeni bilgi ve çözümlere ulaşma çabası içinde kendi alanları dışında bir bakış açısına ihtiyaç duymakta ve bu sebeple sınırlarını kaldırarak birbirleriyle işbirliği içinde çalışmalarının yollarını aramak için yararlı olunacağı düşünülmektedir. Bu düşünceden yola çıkarak Türkiye'de resim sanatı çerçevesinde dijital-stilizasyon uygulamalarının irdelenmesi araştırmanın amacı olarak belirlenmiştir.
Özet (Çeviri)
It is predicted that new information which will be composed today and in future comes out in consequence of the common study of lots of diciplines. In this regard, diciplines need new perspectives that are out of their own areas to reach new information and solutions. Therefore, it is thought that it is useful that diciplines search the methods to collaborate with each other by removing their own bounds. Based on this idea, this study's aim is determined as scrutiny of digital stylization applications for painting art in Turkey.