Periyodik Sturm Liouville problemleri
Periodic Sturm Liouville problems
- Tez No: 547038
- Danışmanlar: PROF. DR. OKTAY MUHTAROĞLU, DR. ÖĞR. ÜYESİ HAYATİ OLĞAR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 46
Özet
Bu tez çalıșmasında; Periyodik Sturm-Liouville problemi çalışışmıștır. Bu tez çalışması dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, Sturm-Liouville teorisinin öneminden, kullanım alanlarından ve bu konuda literatürde yer alan çalışmalardan kısaca bahsedilmiştir. Üçüncü bölümde, bu tez çalıșması ile ilgili temel tanım ve teoremlere yer verilmiştir. Dördüncü bölümünde Periyodik Sturm-Liouville probleminin temel özellikleri incelenmiştir
Özet (Çeviri)
In this thesis, the Periodic Sturm-Liouville problem were studied. This present work has consisted of four chapters. The first chapter has been devoted to the introduction. In the second chapter, the importance and use of the theory of Sturm-Liouville field and studies in the literature are mentioned briefly. In the third chapter, basic definitions and theorems concerning of this thesis are given. In the fourth chapter, the main characteristics of the periodic Sturm-Liouville problem are investigated