B5 6001'den yararlanarak ISO 2859/MIL STD 105 D'nin sürekli parti muayenesi ve japon endüstri standartları için geliştirilen tek örnekli muayene planları
  1. Tez No: 55118
  2. Yazar: AYŞE IŞIN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. ÖZKAN ÜNVER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İstatistik, Statistics
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 75
Özet
BS6001' DEN YARARLANARAK ISO 2859 / MİL STD 105 D ' NİN SÜREKLİ PARTİ MUAYENESİ VE JAPON ENDÜSTRİ STANDARTLARI İÇİN GELİŞTİRİLEN TEK ÖRNEKLİ MUAYENE PLANLARI (Yüksek Lisans Tezi) Ayşe IŞIN GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Ekim 1996 ÖZET Bu çalışma, istatistik kuramının imalat sanayiinde kullanılması ile başlayan kalite kontrol yöntemlerinden biri olan, tek kabul örneklemesi ve uygulamasını kapsamaktadır. Beş bölümden oluşan bu çalışmada, ilk olarak giriş ve genel bilgiler verilmiş, soma sırasıyla tek kabul örneklemesi, OC Eğrisi, üreticinin a ve tüketicinin p riskleri, çıkan ortalama kalite anlatılmış ve Dodge-Romig ile MİL STD 105 Tabloları örneklerle tamtilmıştır.Üçüncü ve dördüncü bölümlerde BS 6001 den yararlanarak ISO 2859/MIL STD 105D'nin sürekli parti muayenesi için geliştirilen kabul örneklemesi ile Japon Endüstri Standartları tamtılmış ve uygulamalar yapılmış, son bölümde ise örnekler üzerinde uygulama gösterilmiş ve sonuçlar yorumlanmıştır. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez Yöneticisi 4060101 Kalite Kontrol 77 Prof.Dr.ÖzkanÜNVER
Özet (Çeviri)
11 THE SINGLE INSPECTION PLANS WHICH ARE DEVOLOPED FOR JIS AND THE ISO 2859 / MIL STD 105 D INSPECTION OF CONTINUING SERIES BENEFITTING FROM BS 6001 (M.Sc. Thesis) Ayşe IŞIN GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY NOVEMBER 1996 ABSTRACT This work, covers single acceptance sampling and its application, which is one of the quality control methods appeared with the using of statistics concept in production industry. The thesis is consisting of five divisions;İntroduction and general knowledge at first, then single acceptance sampling, OC trend, a and (3 risks of producer and consumer respectively, average output quality, tables of Dodge - Romig and MIL STD 105.In the third and fourth chapters Acceptance Sampling developed for ISO 2859 / MIL STD 105 D using the assistance BS 6001. Japanese Industrial Standarts and their applications are also explained in these chapters.In the last chapter application on the examples are shown and results are evaluated. Science Code Key Words Page Number Adviser 4060101 Quality Control 77 Prof.Dr.ÖzkanÜNVER