Kentiçi trafik kazalarında yol ve çevre kusurlarının etkisi
  1. Tez No: 55263
  2. Yazar: İBRAHİM SELAHATTİN ATLI
  3. Danışmanlar: PROF.DR. SÜLEYMAN PAMPAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Trafik, Traffic
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 206
Özet
KEHTtÇÎ TRAFÎK KAZALARINDA YOL VE ÇEVRE KUSURLARININ ETKÎSÎ (YÜKSEK LÎSANS TEZt ) ÎBRAHtM SEBAHATTÎN ATLI GAZÎ ÜNİVERSİTESİ FEN BtLÎMLERÎ ENSTİTÜSÜ OCAK 1996 ÖZ Bu çalışmada“Kentiçi Trafik Kazalarında Yol ve Çevre Kusur 1 ar mart Etkisi”konusu ele alınarak incelenmiştir.Sırası ile kara ulaşımı ve kentsel ulaşımın tarihçesi incelenmiş, trafik kazaları genel hatlarıyla açıklanmış, neden olan unsurlar ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.Çalışmanın ilerleyen bölümlerinde araştırmaya esas teşkil eden yol ve çevreden kaynaklanan kusurların trafik kazalarına etkileri incelenerek kazalardan kaynaklanan kayıpların enaza indirilmesi için alınması gereken önlemler belirlenmiştir. Bilim Kodu : Anahtar Kelimeler : Trafik, Trafik Kazaları, Kazaya Neden Olan Unsurlar, Yol ve Çevre Kusurları, Kayıplar Sayfa Adedi s 211 Tez Yöneticisi : Prof. Dr. Süleyman P AMP AL I
Özet (Çeviri)
THE EFFECTS OF ROAD AND SURROUNDING DEFECTS ON TRAFFIC ACCIDENTS IN THE CITIES (M.Sc. THESIS) IBRAHIM SEBAHATTIN ATLI GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY JANUARY 1996 ABSTRACT In this -thesis, -the subject of“The Effects Of Road And Surrounding Defects On Traffic Accidents In The Cities”is studied. Firstly, history of transportation on road and in the cities are investigated in depth; and then traffic accidents are explained in general sense and reasons are described in detail. In the forward part of the study, the basic idea of the research which is the effects of road and surrounding defects on traffic accidents is discosşed and the measures to minimize the loses are defined. Science Code s Key Words '. Traffic, Traffic Accidents, Reasons Of The Accidents, Road and Surrounding Defects, Loses Page Number ı 211 Advisor : Prof. Dr. Süleyman P AMP AL II