Test cevap kağıdını değerlendirebilen sistemin model olarak tasarlanması ve gerçekleştirilmesi
- Tez No: 55273
- Danışmanlar: DOÇ.DR. FAZIL DEMİRCİ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Eğitim ve Öğretim, Electrical and Electronics Engineering, Education and Training
- Yıl: 1996
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 79
Özet
TEST CEVAP KA?IDINI DEGERLENDIREBILEN SİSTEMİN MODEL OLARAK TASARLANMASI VE GERÇEKLEŞTİRİLMESİ ( Yüksek Lisans Tezi) Ahmet KOÇER GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Kasım, 1996 ÖZET Tasarlanan sistem temel olarak üç aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama dış ortamda test cevap kağıdına işaretlenen verilerin optik devreler yardımıyla algılanmasıdır. İkinci aşama, optik olarak algılanan bu verilerin IBM uyumlu bir PC bilgisayara aktarüabilinmesi için prototip kart kuUanılmasıdır. Son aşama ise bilgisayara ulaşan verilerin uygun yaslımla değerlendirilmesidir.
Özet (Çeviri)
DESIGN AND REALIZATION OF TEST FORM EVALUATION SYSTEM AS A PROTOTYPE (M. Sc Thesis) Ahmet KOÇER GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY November, 1996 ABSTRACT The developed system consists of three sections. The first section is on reading the optical test forms using an optical prototype machine. The second section is on transferring these values into a PC via an interface board. The third section concludes wirh evaluating the data acquired by the computer by a suitable software.