E-sürekli fonksiyonların zayıf ve güçlü formları üzerine
On weak and strong forms of e-continuous functions
  1. Tez No: 564036
  2. Yazar: BURCU SÜNBÜL AYHAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MURAD ÖZKOÇ
  4. Tez Türü: Doktora
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 108
Özet
Bu çalışmada hemen hemen güçlü teta-e-sürekli fonksiyon ve hemen hemen e*-sürekli fonksiyon kavramları tanıtılmış ve bu kavramlara ilişkin birçok karakterizasyon ve sonuçlar elde edilmiştir. Tanımlanan sürekli fonksiyonlar ile literatürde yer alan diğer bazı sürekli fonksiyon çeşitleri arasındaki ilişkiler araştırılmıştır. Ayrıca, tanımlanan bu süreklilikler ile ayırma aksiyomları, kompaktlık ve graf özelliklerine ilişkin birtakım sonuçlar ortaya konulmuştur.
Özet (Çeviri)
In this study almost strongly teta-e-continuous function and almost e*-continuous function concepts have been introduced and many characterizations and results related to these concepts have been obtained. The relationships between the defined continuous functions and the some other types of continuous functions in the literature have been investigated. In addition, some results related to separation axioms, compactness and graph properties with defined these continuity have been revealed.