Banach dizi uzaylarında diferansiyel denklemler
Differential equation in Banach sequence spaces
- Tez No: 574738
- Danışmanlar: PROF. DR. HARUN POLAT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Muş Alparslan Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 41
Özet
Bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm giriş kısmı olup, bu çalışma ile ilgili ön bilgiler verilmiştir. İkinci bölümde konuya ilişkin temel tanım ve teoremler verilmiştir. Üçüncü bölümde Banach dizi uzayları üzerinde sonsuz diferansiyel denklem sistemleri hakkında gerekli teoremlere yer verilmiştir. Dördüncü bölümde sonsuz diferansiyel denklem sistemlerinin bir modelinin çözümünün varlığı hakkında bazı sonuçlar elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
This study consists of four chapter. The first chapter is the introduction part and the preliminary informations about this work is given. In the second chapter fundamental definitions and theorems are given. In the three chapter solution necessary theorems about the infinite systems of differential equations on Banach sequence spaces are given. In the last chapter, some results are obtained about the existence of a solution of a model of infinite differential equation systems.