Açık ve uzaktan eğitim fakültesi personelinin öğrencilerle iletişimde sosyal medya etkileşimine bakışı: İÜ AUZEF örneği
The perspectives of the staff of faculty of open and distance education (fode) on social media interaction in communication with students:the case study of IU AUZEF
  1. Tez No: 575742
  2. Yazar: DENİZ FUNDA ÖZGÜR
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ HÜLYA SEMİZ TÜRKOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, İletişim Bilimleri, Education and Training, Communication Sciences
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Gazetecilik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 147
Özet
Hızla ilerleyen teknoloji dünyası, öğrenme ve öğretme için yeni fırsatlar oluşturduğundan internetin ve diğer iletişim teknolojilerinin kullanımı ile hem zaman ve mekân kısıtı olan kişilere ulaşılmakta, hem de eğitimin etkililiğinin artmasını sağlamaktadır. Küreselleşmenin boyutlarından biri olan eğitim alanında hızla gelişen teknoloji dünyası, teknoloji ve bilgiye erişimde yaşanan artış, teknoloji ve bilginin ulusal sınırların ötesine geçebilir hale gelmesinde oldukça önemlidir. Bu kapsamdan yola çıkılarak araştırmada, İstanbul Üniversitesi'nin bünyesinde 2011 yılından itibaren faaliyet göstermeye başlayan İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) çalışanlarının öğrencilerle iletişiminde sosyal medyanın etkisinin incelenmesi amaçlanmıştır.
Özet (Çeviri)
As the rapidly developing technology world creates new opportunities and new tactics to learn and teach, internet's use in addition to all kind of other communication technologies makes it possible to reach people with limited time and space, along with increasing the effectiveness of Education. In the educational world, which is one of the dimensions of globalization, it is of crucial significance that the developing technology world has increased reach of new information, and that information and technology can be rapidly passed beyond national borders. In this dissertation, the main purpose was to examine the perspectives of the staff open and distance education faculty on social media interaction in communication with students of the open education programs of the University of Istanbul since 2011.