İllüstre edilmiş fotoğrafların grafik tasarım ilkeleri bağlamında değerlendirilmesi
Evaluation of illustrated photographs in the context of graphic design principles
  1. Tez No: 580336
  2. Yazar: BUKET KAÇIRAN
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ AHMET SÜREYYA KOÇTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Fine Arts
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Arel Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Grafik Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Grafik Tasarımı Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 103
Özet
Grafik tasarım iş hayatında, günümüz teknolojisiyle, görsel sanatları kullanarak fayda sağlayacak iş ögeleri yaratılmasını sağlar. Grafik tasarım sanat için yapılmaz fakat sanat ile yapılır. Farklı sektörlerde kar amacı güden faaliyetlerin içerisinde bir basamak olarak kullanılır. İllüstrasyon ise grafik tasarımın en yaygın kullanılan güncellemelerin den bir tanesidir. Grafik tasarımın belli unsur ve ilkeleri vardır. Bu çalışmada illüstre edilmiş fotoğrafların grafik tasarım bağlamında incelenecektir. Bu ilkeler açısından illüstre edilmiş fotoğrafların grafik tasarım ihtiyaçlarına ne kadar cevap verebildiği sorgulanacaktır. Bu maksatla belirlenmiş bir illüstrasyon serisi grafik tasarımı prensipleri bağlamında değerlendirilecektir.
Özet (Çeviri)
Graphic design enables business people to create work items that will benefit from the visual arts in today's business. Graphic design is not done for art but it is done with art. It used as astep in profits in different sectors of activities-profit organizations. Illustration is one of the most commonly used updates of graphic design. Graphic design has certain elements and principles. This study will be reviewed in the context of graphic design principles of illustrated photographs can respond to graphic design needs. A series of illustrations determined for this purpose will be evaluated in the context of graphic design principles.