X ve Y kuşağı işgörenlerinin yöneticilerine yönelik liderlik algılamaları ve işten ayrılma niyeti ilişkisinde örtük liderliğin etkisi
The impact of implicit leadership on the relationship between the sense of leadership of X and Y generation employees towards their managers and their turnover intention
  1. Tez No: 580548
  2. Yazar: CANER KURT
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OYA İNCİ BOLAT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Balıkesir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 101
Özet
Bu çalışmanın amacı, X ve Y Kuşağı işgörenlerinin yöneticilerine yönelik liderlik algılaması ve işten ayrılma niyeti ilişkisinde örtük liderliğin etkisinin olup olmadığını ölçmektir. Araştırmanın örneklemini Balıkesir ve Bursa illerinde faaliyet gösteren farklı özel sektör çalışanları oluşturmaktadır. Veriler anket aracılığıyla toplanmış ve 254 anket analize tabi tutulmuştur.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is to evaluate whether there is any influence of implicit leadership on the relationship between the sense of leadership directed to managers of X and Y Generation workers and the turnover intention.The sample of this study is formed by different private sector employees who work in Balıkesir and Bursa provinces. The data has been collected through questionary and 254 questionnaries have been analyzed.