Çalışan annelerin örgütsel bağlılığını etkileyen faktörler
Çalışan annelerin örgütsel bağlılığını etkileyen faktörler
  1. Tez No: 590042
  2. Yazar: ELİF ÇALIMLIOĞLU DOĞAN
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ARZU ÇAKAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İnsan Kaynakları Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
Örgüt ve örgütsel bağlılık kavramı, örgütsel bağlılığı etkileyen negatif ve pozitif faktörler, Türkiye'de çalışan kadınlar ve anneler, örgütteki yerleri, yaşadıkları zorluklar, mobing kavramı, Türkiye'de çalışan kadınlar ve annelerin örgütsel bağlılıkları, örgüt yapısında kadınlara ve annelere verilen değer, örgüt içinde ve dışında yaşadıkları sorunlar ve bu sorunların örgüt boyutunda yansıması, örgüte negatif ve pozitif yönde bağlılıkları, geçmişten günümüze çalışan annelerin ve kadınların çalışma hayatındaki yeri bu tezde sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
Organization and organizational commitment, organizational commitment in turkey, organizational commitment, positive and negative factors working employees and mothers in Turkey, where the organizations, inhabited places, Mobbing, there are employees and organizational commitment of mothers, do organizations ... and given to mothers value, problems in and out of the organization and the reflection of these problems in the organizational dimension, their commitment to the organization in negative and positive environment, the place of working mothers and people in the working life from past to present.