Doğu Anadolu bölgesindeki masa tenisi antrenörlerinin liderlik tarzlarının incelenmesi
Investigation of the leading styles of table tennis coaches in Eastern Anatolia
  1. Tez No: 592066
  2. Yazar: YALÇIN İNANLI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SERKAN TEVABİL AKA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 66
Özet
Bu çalışmanın amacı; Doğu Anadolu Bölgesindeki masa tenisi antrenörlerinin liderlik tarzlarının farklı değişkenler açısından incelemektir. Çalışmanın evrenini, Doğu Anadolu Bölgesindeki masa tenisi antrenörleri oluşturmaktadır. Örneklemini ise 26'sı kadın ve 44'ü erkek olmak üzere toplam 70 antrenör oluşturmaktadır. Araştırma verilerinin toparlanmasında, araştırmacı ve danışmanı tarafından oluşturulan kişisel bilgi formu ile Davit R. Frew'in Liderlik Tarzı Anket Formu kullanılmıştır. Liderlik ölçeği anket formunda 20 adet soru bulunmaktadır. Sorular 5'li Likert ölçeğine göre hazırlanmıştır. Verilerin analizi için; SPSS 22.00 paket programı ile tanımlayıcı analiz teknikleri kullanılmıştır. Bunlar; Frekans ve yüzdelik dağılımdır. Antrenörlerin demografik özellikleri ile liderlik tipleri arasındaki ilişki incelemek için Crosstabs Chi Square (ki kare) analiz testi yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
The aim of this study is;To examine the leadership styles of table tennis coaches in Eastern Anatolia in terms of different variables. The universe of the study,table tennis coaches in eastern Anatolia.The sample consisted of 70 coaches, 26 of whom were women and 44 of whom were men.In the collection of research data,The personal information form created by the researcher and the Leadership style questionnaire form of Davit R. Frew were used.There are 20 questions in the leadership scale questionnaire form.The questions were prepared according to the 5-point Likert scale.For the analysis of the data; Descriptive analysis techniques were used with SPSS 22.00 package program.These; Frequency and percentage distribution.