The fibered Burnside ring of a fusion system
Füzyon sistemler için fiber kümelerin Burnside halkası
- Tez No: 600294
- Danışmanlar: PROF. DR. OLCAY COŞKUN
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2019
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 62
Özet
J.S.Reeh daha önce doktora tezinde [1] füzyon-değişmez kümeler için Burnside halkasını ve onun serbest bazını tasvir etmişti. Biz de bu tezde onun elde ettiği bu sonuçları fiber kümeler için devam ettireceğiz. geliştirdiği teknikleri kullanarak bunların Temel olarak J.S. Reeh'in tezinde fiber-kümeler durumunda da çok az değişiklikle çalıştığını göstereceğiz. Sonuçta okuyucuya füzyon-değişmez kümeler için benzer bir Burnside halkası tasviri sunmayı ve bu halka için genel bir serbest baz yazmayı umuyoruz.
Özet (Çeviri)
J. S. Reeh, in his PhD thesis [1], described the Burnside ring and its free basis for the fusion-stable sets. In this thesis we will extend his results for fibered sets. Basically we will use the same technics J.S. Reeh developed in his thesis and we will show that these work with little modifications for the fibered case as well. In the end we hope to provide the reader with a similar description of the fıbered Burnside ring and also to write a free basis for fusion-stable fibered sets in general.