İş doyumu ve iş aile çatışması arasındaki ilişki: Eczane teknikerleri üzerine bir araştırma
The relationship between job satisfaction and business family conflict: A research on pharmacy technicians
- Tez No: 603989
- Danışmanlar: DOÇ. DR. BORA YENİHAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme, Labour Economics and Industrial Relations, Business Administration
- Yıl: 2019
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Kırklareli Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 118
Özet
Bu çalışmada iş doyumu ve iş aile çatışması arasındaki ilişki incelenmiştir. Bu amaç doğrultusunda Kırklareli ilindeki eczanelerde çalışan eczane teknikerleriyle gerçekleştirilen anket uygulamasından elde edilen bulgulara yer verilmektedir. Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre iş aile çatışmasının eczane teknikerlerinin iş doyumu üzerinde negatif bir etkiye sahip olduğu sonucuna varılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, the relationship between job satisfaction and job family conflict was investigated. For this purpose, the findings obtained from the questionnaire application carried out by pharmacy technicians working in pharmacies in Kirklareli province are included. According to the results of the research, it was concluded that work family conflict had a negative effect on job satisfaction of pharmacy technicians.