Diploid ve triploid çoruh alabalığı (Salmo coruhensis) larvalarında iskelet deformitesinin belirlenmesi
Determination of skeletal deformity in diploid and triploid coruh trout (Salmo coruhensis) larvae
  1. Tez No: 606986
  2. Yazar: TUĞBA KULA
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ FATMA DELİHASAN SONAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Su Ürünleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu araştırmada diploid ve triploid Çoruh alabalığı (Salmo coruhensis) larvalarının gelişimi ve triploidazyona bağlı olarak larvalarda deformasyon oranları tespit edilmiştir. Triploid balık üretimi döllenme işleminden 10 dakika sonra 10 dakika süre ile 26, 28, 30 ve 32 °C sıcaklıklarda sıcaklık şoku uygulanarak gerçekleştirilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, larvae development and skeletal deformation rates were investigated of diploid and triploid Coruh trout (Salmo coruhensis) larvae. Triploids were applied by heat shock of 26, 28, 30 and 32 °C for 10 min after 10 min post fertilization.