Content creation of brands and overlapping with the expectations of customer
Markaların içerik oluşturulması ve müşterinin beklentisi ile örtüşmesi
  1. Tez No: 608170
  2. Yazar: ANITA AMINI POUR
  3. Danışmanlar: Prof. Dr. KAZIM SELÇUK TUZCUOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Pazarlama Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 100
Özet
Dijital pazarlamanın tüm disiplininin merkezinde içerik pazarlaması kavramı yer almaktadır. Günümüzün dijitalleşme çağında, markalar, müşterilerin acı noktalarını kapsamlı bir şekilde ele alan ve beklentilerini karşılayan bir içerik oluşturma çabasındadır. Müşterilerin markalara yönelik beklentisi arttıkça, markaların çoğu müşterinin beklentisine cevap veremekte zorlanmaktadır. Bu durum, müşteri beklentisi ile markanın yarattığı içerik arasında uyumsuzluklara neden olmaktadır. Markaların içeriklerine yönelik anlamlı müşteri fikirleri edinmek, müşterilerle psikolojik olarak etkileşimde bulunma ve müşterilerin kalbine dokunma becerisine sahip olmaktan geçer. Bu çalışma, markaların içerik yaratımına yönelik müşterilerin beklenti verilerini analiz etmek amacıyla gerçekleştirilmiştir. Özellikle, moda endüstrisi özelinde, yedi kalite içerik pazarlama unsurlarının müşteri beklentisini karşılamadaki ilişkisini ampirik olarak değerlererek, müşteri beklentisi ve markaların paylaştığı içerik arasındaki uyumsuzluk noktaları belirlenmiştir. Çalışmanın bulguları sonucunda, müşteri içgörülerinin alınarak ihtiyaçlarının tespit edilmesinde markaların yetersizliklerinden dolayı online içerik ve müşteri beklentileri arasında uyumsuzluklar oluştuğu görülmüştür. Ayrıca, araştırma sonuçları, içerik pazarlaması unsurları arasındaki değer ve benzersizlik arasında müşteri beklentilerinin karşılanmasına yönelik istatistiksel olarak anlamlı bir ilişki ortaya çıktığını vurgulamıştır.
Özet (Çeviri)
Central to the entire discipline of digital markeitng is the concept of content markeitng. In today's era of digitalization, brands are still at the age of striving to create a content that comprehensively address the pain points of customers and meet their expectations. As cusotmer expectations toward brands has increased, majority of brands aren't able to live up to cusotmer expectations. Thus, there is percieved to be a gap between customer expectations and brand's content. In attempt of acquiring a deep-rooted customer insight toward the content creation of brands alongside of being able to psychologically engage and touch the mind and the heart of customers. This study has set out to reviews the data of customer expectations toward the content creation of brands. Particularly, underlined on fashion industry aiming to evaluate empirically the relationship of seven quality content marketing elements on meeting customer expectation assisted to address the gap between the customer expectation and content shared by brands. The findings of study have made several noteworthy contributions to the field of content marketing by enhancing the knowledge that reasoning underneath the gap of customer expectation and content shared by brands mainly rooted in inability of brands to address customer's needs along with insufficient customer insights. Furthermore, the research evidence has highlighted that among the content marketing elements, there were strong statistical significant correlation has emerged between value and uniqueness element of content marketing on meeting customer expectations.