Veteriner ilaçlarda iyi üretim uygulamalarına geçiş süreci çalışmaları
Good manufacturing practices transition period in veterinary pharmaceutical products
  1. Tez No: 608301
  2. Yazar: DİDEM GÜNER KILIÇ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SEVGİ TAKKA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eczacılık ve Farmakoloji, Veteriner Hekimliği, Pharmacy and Pharmacology, Veterinary Medicine
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Farmasötik Teknoloji Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Endüstriyel Eczacılık Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 150
Özet
Veteriner ilaç şekilleri üreten ilaç firmalarının kalitesini artırmak amacı ile Tarım ve Orman Bakanlığının İyi Üretim Uygulamaları (GMP) geçiş çalışmaları oldukça önem kazanmıştır. Tezin amacı veteriner ilaç şekilleri üreten ilaç firmaları için iyi üretim uygulamalarına (GMP) geçiş süreci çalışmalarında kaynak olabilecek doküman yaratılmasıdır. Aynı zamanda örnek dokümanlar ile dokümanların nasıl yaratılacağı ve uygulamaların nasıl yapılacağına dair bir rehber çalışma yaratmak tezin amacı ve önemidir. Bu çalışmaların yapılabilirliği ve erişilebilirliğinin zorluğu sebebi ile hazır kaynak yaratılması önem taşımaktadır.
Özet (Çeviri)
Ministry of Food, Agriculture and Livestock GMP transition background studies are come into prominence to have higher quality in veterinary pharmaceutical products manufacturers. The aim of this thesis is to provide document source for veterinary pharmaceutical manufacturers. At the same time the importance and aim of this thesis is to create a study guide for how to create documents and implement of these documents. Presenting ready to use document source is of capital importance because of difficulty of the implementation and accessibility of these documents.