Cerrahi kliniklerde yatan hastaların hemşirelik bakımına ilişkin memnuniyet durumlarının değerlendirilmesi
Evaluation of the satisfaction from nursing care of i̇npatients in surgical clinics
  1. Tez No: 613448
  2. Yazar: MEHMET SAİT ATAY
  3. Danışmanlar: PROF. DR. BAKİ YILMAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hemşirelik, Nursing
  7. Yıl: 2019
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 56
Özet
Cerrahi Kliniklerde Yatan Hastaların Hemşirelik Bakımına İlişkin Memnuniyet Durumlarının Değerlendirilmesi Bu çalışma cerrahi kliniklerde yatan hastaların hemşirelik bakımına ilişkin memnuniyet düzeylerini belirlemek amacıyla tanımlayıcı olarak yapılmıştır. Araştırmanın örneklemi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 12 Haziran-31 Ağustos 2017 tarihleri arasında cerrahi kliniklerde yatan toplam 212 hasta oluşturmuştur. Veri toplama araçları olarak sosyo-demografik anket formu ile“Newcastle Hemşirelik Bakımından Memnuniyet Ölçeği (NHBMÖ) ”kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
Evaluation of the Satisfaction of Nursing Services Patients in Surgical Clinics This study was conducted as a descriptive study in order to determine the satisfaction level of nursing care in inpatients in surgical clinics. The sample of the study consisted of 212 patients hospitalized in surgical clinics between June 12th and August 31st, 2017 in Gülhane Training and Research Hospital. The socio-demographic questionnaire form and the Newcastle Satisfaction with Nursing Scales (NSNS) were used for evaluating patient satisfaction.