A New strategy formulation model: The strategic initiative model
Strateji yaratımı için yeni bir model: Stratejik insiyatif modeli
  1. Tez No: 61713
  2. Yazar: BURÇAK BAŞKAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. AHMET SERPİL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 69
Özet
ÖZ Son on yılda, strateji yaratımı konusunda önemli değişiklikler meydana gelmiştir. Yeni yöntemler, modern strateji yaratımının ihtiyaçlarına değişik şekillerde cevap verdiler. Bu tezin amacı, yeni fikirlerden elde edilen tecrübeyi kullanarak yeni bir metodoloji oluşturmaktır. Stratejik insiyatif Modeli isimli bu model, değişik metodolojilerin artı yönlerini birleştirerek, organizasyonlara stratejilerini inşa edebilecekleri yeni bir çatı oluşturmayı hedeflemektedir. Model ayrıca, küçük ve/veya kar amacı gütmeyen kuruluşlara strateji yaratabilmeleri için bir imkan tanımaktadır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT There have been significant changes in the theory of strategy formulation in the last decade. The new models approach different aspects of modern strategy formulation requirements. The objective of this thesis is to form a new methodology based on experience gained from the new ideas. The new methodology, The Strategic Initiative Model, attempts to combine the positive aspects of the different methodologies and providing a framework on which organizations can base their strategy. The model also provides a means for small and/or non-profit organizations to formulate a strategy.