A Case study on how to improve writing skill with reference to Bilkent Academic Studies in English 3
Bilkent Academic Studies in English 3 kitabını baz alarak İngilizce'de yazma becerisinin öğretimine yönelik bir örnek olay çalışması
- Tez No: 63308
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. PAŞA TEVFİK CEPHE
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Education and Training, English Linguistics and Literature
- Yıl: 1997
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 108
Özet
m ÖZET Bu tezin amacı“Bilkent Academic Studies In English 3”isimli ders kitabını baz alarak yazma becerisinin öğretimine yönelik öneriler sunmaktır.“Bilkent Academic Studies In English 3”, Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili Meslek Yüksekokulu (İDMYO) öğretmenleri tarafından yazılmış ve bu bölümde üst-orta (upper- intermediate) kurunda kullanılmaktadır. Bu çalışmanın birinci bölümü problem, çalışmanın amacı ve kapsamı ile ilgilidir, ikinci bölümde dil öğretimi metodları ve bunların yazılı anlatıma verdikleri önem anlatılmaktadır. Üçüncü bölüm yazılı anlatım ve bunun öğretimini içermektedir. Dördüncü bölümde de ingiliz Dili Meslek Yüksekokulu üst-orta kurundaki öğrencilere uygulanan anket ve bunun sonucunun değerlendirilmesi bulunmaktadır. Beşinci bölümde ise“Bilkent Academic Studies In English 3”kitabının işleyişi kısaca anlatılmaktadır. Altıncı ve son bölümde ise çalışmanın kısa bir özeti ve öneriler bulunmaktadır. Bu çalışmada, öğrencilere uygulanan anket,“Bilkent Academic Studies In English 3”kitabının bir bölümü ve öğrencilerden toplanan kompozisyonlar olmak üzere üç tane de ek vardır.
Özet (Çeviri)
IV ABSTRACT The aim of this thesis is to offer ideas for teaching writing with specific reference to the book“Bilkent Academic Studies In English 3”, which has been widely used for upper-intermediate students at Bilkent University School of English Language. The first chapter gives the purpose, the background to the study, the scope and the problem. The second chapter reviews major language teaching methods and discusses how each method deals with writing. Chapter three deals with teaching writing. Chapter four includes the evaluation of the questionnaire which has been administered to the upper-intermediate students at“Bilkent University School of English Language. The fifth chapter involves a brief explanation of the book ”Bilkent Academic Studies In English 3“. The sixth chapter gives a summary of the study and suggest some ideas for teaching writing. There are three appendices in this study: 1) Student Questionnaire, 2) Sample unit from ”Bilkent Academic Studies In English 3", 3) Sample essays collected from upper-intermediate students at Bilkent University School of English Language.