Tirotoksikoz kliniği ile endokrinoloji vemetabolizma hastalıkları kliniği'nebaşvuran hastaların retrospektif olarakdeğerlendirilmesi
Retrospective evaluation of patients those admitted to endocrinology andmetabolism clinic with thyrotoxicosis
- Tez No: 653561
- Danışmanlar: PROF. DR. MUSTAFA KEMAL BALCI
- Tez Türü: Tıpta Uzmanlık
- Konular: İç Hastalıkları, Internal diseases
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Akdeniz Üniversitesi
- Enstitü: Tıp Fakültesi
- Ana Bilim Dalı: İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 69
Özet
Tirotoksikoz Kliniği ile Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kliniği'ne Başvuran Hastaların Retrospektif Olarak Değerlendirilmesi Tirotoksikoz sık görülen ve tüm yaş gruplarını etkileyen kronik bir hastalıktır. Etkin ve hızlı bir şekilde tanısının konarak tedavisinin başlanması gerekmektedir. Tirotoksikoz etyolojisinin ve tedavi yaklaşımlarının retrospektif olarak değerlendirildiği çalışmada, TSH değeri
Özet (Çeviri)
Retrospective Evaluation of Patients Those Admitted to Endocrinology and Metabolism Clinic with Thyrotoxicosis Thyrotoxicosis is a common chronic disease that affects all age groups. It is important to making an accurate diagnosis and start treatment. In this study, in which thyrotoxicosis etiology and treatment approaches were evaluated retrospectively, 1651 patients with TSH level