Neutrosophic soft topolojik uzaylarda kompaktlık
Compactness in neutrosophic soft topological spaces
  1. Tez No: 654346
  2. Yazar: AYSUN BENEK
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. TAHA YASİN ÖZTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kafkas Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Bu tez çalışmasında, neutrosophic soft topolojik uzaylar üzerinde kompaktlık kavramı sunulmuştur. Öncelikle çeşitli neutrosophic soft örtü kavramları tanımlanmış, bu örtü kavramlarından yararlanarak neutrosophic soft kompakt küme ve neutrosophic soft kompakt uzay kavramları sunulmuştur. Daha sonra neutrosophic soft yerel kompaktlık kavramı tanımlanmış ve çeşitli özellikleri incelenmiştir. Ayrıca neutrosophic soft kompaktlık kavramı ile neutrosophic soft ayırma aksiyomları ilişkilendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis study, the concept of compactness on neutrosophic soft topological spaces is presented. First of all, various neutrosophic soft cover concepts are defined, and neutrosophic soft compact set and neutrosophic soft compact space concepts are presented by using these cover concepts. Then the concept of neutrosophic soft local compactness is defined and its various properties are examined. In addition, neutrosophic soft compactness concept and neutrosophic soft separation axioms have been associated.