Engineering geological characteristics of Çeşme-Alaçatı dam
- Tez No: 65512
- Danışmanlar: PROF. DR. NECDET TÜRK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Jeoloji Mühendisliği, Geological Engineering
- Yıl: 1996
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 115
Özet
ÖZET Bu çalışma, 1996 eğitim yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Uygulamalı Jeoloji Ana Bilim Dalında mastır tezi olarak sunulmaktadır. Bu çalışma 4 bölümden ibarettir. Çeşme Alaçatı Barajı karakteristikleri birinci bölümde kısaca anlatılmıştır. Barajın genel jeolojisi ikinci bölümde ve baraj yerinin jeoloji mühendislik özellikleri üçüncü bölümde açıklanmıştır. Ayrııca Çeşme Alaçatı Barajının enjeksiyon teknikleri, malzemeleri, sondaj ve enjeksiyon detayları dördüncü bölümde anlatılmıştır. VI
Özet (Çeviri)
ABSTRACT This thesis which is presented in partial fullfilment of the requirement for the Master's Degree in geological engineering in academic year 1996, is made up of four parts. The charecteristics of the dam area and general description of the dam in part one. Dam site geology is briefly summarized in part two. The engineering geological properities of the dam area and the construction materials are presented in part three. In part four the grouting techniques, grouting materials, grouting and drilling equipments and the details of the grouting process of the Cesme - Alacati dam are given.