Güllük ve Homa lagünü sedimentlerinde karbon, yanabilen madde miktarı ve bazı ağır metal (Cu,Zn) düzeylerinin karşılaştırmalı olarak araştırılması
  1. Tez No: 65832
  2. Yazar: İLKAY ATILGAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ÖZDEMİR EGEMEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Su Ürünleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 28
Özet
IV ÖZET GÜLLÜK VE HOMA LAGÜNÜ SEDİMENTLERİNDE KARBON, YANABİLEN MADDE MİKTARI VE BAZI AĞm METAL (Cu, Zn) DÜZEYLERİNİN KARŞILAŞTIRMALI OLARAK ARAŞTDMLMASI ATILGAN, İlkay Yüksek Lisans Tezi, Su Ürünleri Bölümü Tez Yöneticisi; Doç. Dr. Özdemir EGEMEN Şubat 1997, 16 sayfa Bu çalışmada, Ege Bölgesi'nin önemli lagünlerinden olan Homa ve Güllük lagünlerinde, 1995 yılı boyunca mevsimsel olarak sedimentte %C, % yanabilen madde miktarı ile bakır (Cu) ve Çinko (Zn) derişimleri araştınlmıştır. Sonuçlar bu iki lagünde karşılaştırılıp, çizelge ve şekiller halinde sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT A COMPARATIVE INVESTIGATION ON THE LEVELS OF CARBON, FLAMMABLE SUBSTANCE AND SOME HEAVY METALS (Cu, Zn) ACCUMULATED IN SEDIMENT OF GÜLLÜK AND HOMA LAGOONS ATILGAN, İlkay MSc in Faculty of Fisheries Supervisor: Assoc. Prof. Dr. Özdemir EGEMEN February 1997, 16 pages In this study, the concentrations of C %, flammable substance %, Copper (Cu) and Zinc (Zn) in the sediment of the Homa and Güllük Lagoons which are the important lagoons in the Aegean Sea were investigated seasonally during 1995. The results were presented in the tables and figures, and a comparison of the two study areas was done.