A comparison of developed scheduling in apache flink framework
Apache flınk çerçevesinde geliştirilmiş planlama karşılaştırması
  1. Tez No: 672115
  2. Yazar: HAYDER MAJEED JAAFAR FULFULI
  3. Danışmanlar: Assist. Prof. Dr. ABDULLAHI ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Büyük veri uygulamaları günümüzde bilişim sektörünün temel bileşenlerinden biri olmak için olgunlaşmış, yöneticilere iş ve ekonomi için mükemmel sonuçlar elde etme şansı verilmiştir.Bununla birlikte, muazzam veri toplama gibi bu tür işlevleri yerine getiremeyen tüm yaygın veritabanı sistemlerinde, veri gruplama gönderiminin oluşumu, yönetim, depolama ve işlemede farklılık gösterir. Kaynak ve işlev planlamasının yönetimi, Büyük Veri işlemede önemli bir rol oynar. Programlayıcıların faaliyetlerine, verimliliğine ve özniteliğine bağlı olan değişken sınıflandırmalar ortaya çıkmaktadır. Sonuç olarak, bu tezde, Büyük Veri çerçevelerinde kullanılabilecek belirli programlayıcılarla bağlantılı belirli bir bilgiyi sınıflandıracak, inceleyecek ve karşılaştıracağız. Ayrıca, bu tez, bu programlayıcıların farklı kullanımının eksikliğini ve dayanıklılığını da tanıyacaktır. Ayrıca, çalışma, her bir programlayıcının bazı eksiklikleri veya değersizleri olduğu her durumda tanımlamak için farklı kullanım yeterliliği için belirli planları araştırmaktadır. Dolayısıyla mevcut araştırmalarda incelenmeyen bu konuları bu tezde ele alacağız.
Özet (Çeviri)
Big data applications have matured to be one of the fundamental components in the information technology sector nowadays, a chance for executives has been furnished to accomplish perfect results, for business and economics. Nevertheless, the occurrence of data grouping dispatch differs in administration, storage, and handling, in all common database systems unable to handle such functions as enormous data gathering. The administration of resource and function planning performs a material role in Big Data processing. Variable classifications are emerging of the schedulers, which are dependent on their activity, efficiency, and attribute. As a result, in this thesis, we will assort, examine, and approach a comparison particular information that is linked with certain of schedulers could be used in Big Data frameworks. Furthermore, this thesis will recognize the shortcoming and durability of the distinct utilization of these schedulers. Besides, the study investigates certain schemes for the competence of distinct utilization for defining in each case the individual scheduler has some shortcoming or worthless. So, we will cover these issues in this thesis that are not examined in the existing researches.