Geleneksel ve dijital pazarlamanın karşılaştırılması
  1. Tez No: 672344
  2. Yazar: SEVGİ ÇOLAKOĞLU GÜRER
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AHMET OĞUZ DEMİR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Pazarlama Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 91
Özet
Günümüzde markaların devamlılığını sağlayabilmeleri için dijital ortama geçmeleri neredeyse zorunlu hale gelmiştir. İnternet ortamından ürün satış işlemi geleneksel pazarlamadaki birçok maddeyi ortadan kaldırdığı için çok daha avantajlı hale gelmiştir. Dijital pazarlama içerisinde barındırdığı birçok ölçüm metriği ile markaların tüketicisini çok daha iyi tanımasına olanak sağlamaktadır. Markaların büyüklüğüne bakılmaksızın büyük, küçük her marka dijital pazarlama yöntemini kullanabilmektedir. Bu çalışma ile dijital pazarlama çalışmalarının satın alma davranışı üzerinde etkisinin var olup olmadığı, mevcut ise bu etkilerin neler olduğu ve hangi faktörlere göre değişiklik gösterdiği sorularına cevap aranmaktadır.
Özet (Çeviri)
Nowadays, it has become almost mandatory for brands to switch to digital media in order to ensure their continuity. The online product sales process has become much more advantageous as it eliminates many items in traditional marketing. With many measurement metrics in digital marketing, it allows brands to know their consumers much better. Regardless of the size of the brands, every brand, big or small, can use the digital marketing method. This study seeks to answer the questions of whether digital marketing efforts have an effect on purchasing behavior, if so, what these effects are and according to which factors.