Oyunlaştırma yöntemleri ile iş akışlarını hızlı ve kalıcı öğrenmede yeni bir modelleme
A new modeling in rapid and permanent learning of work flows with gamefication methods
  1. Tez No: 674379
  2. Yazar: ALPER ÇİÇEK
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ PARVANEH SHAMS
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2020
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 72
Özet
Akış diyagramı, bir işin başlangıcı itibariyle gerçekleşecek olan operasyon, karar verme ve sonlandırma adımını içermektedir. Bir işin süreç yönetimini geliştirme aşamasında önemli rol oynayarak bilgi vermektedir. Süreçler karmaşık veya basit olabilir. Kullanıcılar akış diyagramını öğrenmek istediklerinde, eğitim videoları izlemekteler ya da eğitim kitaplarından yararlanmaktadırlar. Akış diyagramı çizmeyi daha keyifli ve akılda kalıcı şekilde öğretmeyi hedefleyen bu proje sayesinde kullanıcılar oyun oynayarak akış diyagramı çizmeyi ve geliştirmeyi öğrenebilecektir.
Özet (Çeviri)
The flow diagram includes the operation, decision-making and termination steps that will take place as of the beginning of a business. It plays an important role in the process of developing a business process management. Processes can be complex or simple. When users want to learn the flowchart, they watch videos or take advantage of training books. With this project, which aims to teach drawing flow diagram in a more enjoyable and memorable way, users will be able to learn to draw and develop flow diagram by playing games.