Yapay zeka tekniği ve uygulama
Artificial intelligence technigue ve its appslications
  1. Tez No: 67986
  2. Yazar: KENAN TEKTEMUR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET EROĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Kazalar, Computer Engineering and Computer Science and Control, Accidents
  7. Yıl: 1997
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Trafik Planlaması ve Uygulaması Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 115
Özet
YAPAY ZEKA TEKNİĞİ VE UYGULAMASI (Yüksek Lisans Tezi) Kenan TEKTEMUR GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Arahk-1996 OZ Yapay Zeka teknolojisi adıyla tanınan yenilikler yoğun bir şekilde insanlığa etkimektedir. Yapay Zeka uygulamaları, endüstride büyük ilgi görmüş ve çeşitli alanlarda kullanımıyla birlikte birçok probleme çözümler getirmiştir. Bu çalışmada Yapay Zeka ve Expert Sistem üzerinde durulmakta ve uygulamalarına bir örnek olarak“Paletli Looder Tamir ve Bakım Ustası”anlamında bir uzman sistem programı verilmektedir. Bilim Kodu Anahtar Kelimeler Sayfa Adedi Tez Yöneticisi Yapay Zeka 109 Yard. Doç. Dr.Mehmet EROĞLU
Özet (Çeviri)
(M.Sc. Thesis) Kenan TEKTEMUR GAZİ UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY December-1996 ABSTRACT Innovations which are known as artificial intelligence technology effect mankind intensively. The application of artificial intelligence to industry has considered great interest and tagether with using this application of the various fields It has brought a solution to many problems. In this study, it is mentioned that artificial intelligence and Expert system and it is given an example of its application which means expert system programme as“skilled workman who repairing and care of paletli Loader”. Science Code Key Words Page Number Adviser Artificial Intelliqence 109 Yard.Doç.Dr.Mehmet ERO?LU TC