Gençlik ve spor il müdürlüğü personelinin zaman yönetimi düzeyleri (Çankırı ili örneği)
Time management levels of provincial directorate of youth and sports personnel (Çankiri province example)
  1. Tez No: 686354
  2. Yazar: ABDULLAH ÖZLÜYEN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ERSAN TOLUKAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 60
Özet
Bu araştırma kapsamında Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görev yapan personelin zaman yönetimi düzeylerinin tespiti, demografik değişkenler açısından karşılaştırılması ve aralarındaki ilişkinin belirlenmesi amaçlanmaktadır. Betimsel tarama modeli kullanılan bu çalışmada Türkmen tarafından geliştilen ve Özsoy ve ark. tarafından geçerlik güvenirliği yapılan Zaman Yönetimi Anket Formu 195 gönüllü personele uygulanmıştır. Çalışmada kullanılan Zaman Yönetimi Anket Formuna verilen yanıtların tutarlılığı Cronbach alpha (α) katsayısı ile incelenmiştir. Elde edilen yanıtların normallik değerlendirmeleri neticesinde parametrik testlerden bağımsız gruplar t testi ve tek yönlü varyans analizi yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
This research aimed to determine the time management levels of the personnel working in Çankırı Youth and Sports Provincial Directorate, to compare them in terms of demographic variables and to determine the relationship between them. It was conducted using the descriptive survey model. Data were collected using the Time Management Questionnaire from 195 volunteer personnel. Questionnaire used in this study was developed by Türkmen and validated by Özsoy and his colleagues. The consistency of the answers given to the Time Management Questionnaire used in the study was examined with the Cronbach alpha (α) coefficient. Based on the normality evaluation results of the answers obtained, independent groups t-test and one-way analysis of variance were performed.