Hahn sturm-lıovılle operatörünün genişlemeleri
- Tez No: 694468
- Danışmanlar: PROF. DR. HÜSEYİN TUNA
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2021
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 54
Özet
Bu çalışmada ilk olarak konunun tarihsel gelişimi ifade edildi ve çalışmada kullanılan bazı tanım ve temel sonuçlar verilmiştir. Üçüncü bölümde, sınır değer uzayı ve disipatif genişlemelerin temel tanım ve özellikleri verilmiştir. Son olarak, Hahn Sturm-Liouville operatörünün maksimal disipatif, akretif, kendine eş genişlemeler sınır koşulları cinsinden verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this study, firstly historical development of the topic is mentioned and some definitions and main results used in the work are given. In the third section, basic definitions and properties of a space of boundary value and dissipative extension are given. Finally, a description of all maksimal dissipative, accretive, self- adjoint and, other extensions of singular conformable fractional Sturm-Liouville operator is given in terms of boundaryconditions.