Effect of dietary supplementation of black cumin seeds (Nigella sativa) on performance, carcass traits and meat quality of japanese quails
Bıldırcın karma yemine çörek otu katkısının performans, karkas özellikleri ve et kalitesı üzerine etkileri
  1. Tez No: 695425
  2. Yazar: MUHAMMAD UMAIR ASGHAR
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SİBEL CANOĞULLARI DOĞAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Veteriner Hekimliği, Ziraat, Zooloji, Veterinary Medicine, Agriculture, Zoology
  7. Yıl: 2021
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Hayvansal Üretim ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 114
Özet
Bu çalışma, çörek otu tozu (Nigella sativa) katkısının bıldırcınların karkas özellikleri ve et kalitesi üzerine etkisini gözlemlemek amacıyla yapılmıştır. Bu araştırmada 240 adet bıldırcın civcivi dört tekerrürlü olarak dört gruba ayrılmıştır. Muameleler, karma yem için çörek otu tozu % 0, 1, 2 ve 4'ü idi.
Özet (Çeviri)
Current study was conducted to observe the effect of black cumin powder BCP (Nigella sativa) additive on the carcass characteristics and meat quality of quails. In this research, 240 quail chicks were divided into 4 groups with 4 replications. Treatments were 0, 1, 2 and 4 % of BCP to the mixed feed.